KIK_TORUN

Zobacz ...

Program

Informacje

Wigilia
dla samotnych


Projekt
Zambia 2020


Historia

Archiwumhttps://www.facebook.com/klubinteligencjikatolickiejwtoruniu


http://diecezja-torun.pl/


http://jezuici.pl/


http://wakcji.org/


Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu

Serce dla Zambii

PATRONAT KUJAWSKO-POMORSKIEGO URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO
DLA PROJEKTU ZAMBIA 2020. KONCERT CHARYTATYWNY W INTERNECIE.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany i realizację projektu wolontariatu misyjnego na Czarnym Kontynencie, Zambia 2020. Jednak kiedy wszystko stanęło pod znakiem zapytania, planowany na sierpień 2020 r., kwesty, kiermasze dla zdobywania środków na realizację zadań, z pomocą przyszli przyjaciele i nieznani życzliwi ludzie, społecznicy i samorządowcy.
I oto z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który na czas pandemii stworzył e-Szkołę Edupolis, wyszła sugestia aby wykorzystać tę platformę internetową i promować Projekt Zambia 2020 w sieci. Marszałek Województwa, Piotr Całbecki objął patronat nad Projektem i działaniami promocyjnymi.
Partnerzy

26 maja, w Dzień Matki odbył się transmitowany w internecie na żywo niemal 70-minutowy koncert pod tytułem "Serce dla Zambii".

Obejrzyj.
Wystąpili: wolontariuszka Projektu Agata Sklepowicz, śpiew i Stanisław Ładziak, gitara. W czasie występów wyświetlane były informacje o możliwości wpłat na konto dla wsparcia misji i Projektu Zambia 2020.

Wesprzyjcie nas na zrzutka.pl
Utwory przeplatane były krótkimi filmikami ze świadectwami wszystkich uczestników tegorocznej edycji Projektu. Ponadto w krótkich rozmowach w studio, alumn seminarium toruńskiego Wojciech Roze i O. Grzegorz Dobroczyński SJ przybliżali słuchaczom ideę wolontariatu Projektu Zambia 2020, wiadomości o misji zambijskiej i dziełach prowadzonych w Kasisi. Było także miejsce na informacje o kard. Adamie Kozłowieckim SJ i jego przyjaźni ze św. Janem Pawłem II. Jan Paweł II jest zaś patronem Województwa kujawsko-Pomorskiego. Z kard. Kozłowieckim spotkał się m.in. w Toruniu, 7 czerwca 1999 r., podczas ceremonii beatyfikacji męczennika z Dachau, ks. W. Frelichowskiego, o którego świętości zaświadczał nasz wielki misjonarz Zambii.
Koncert2

Misją Projektu Zambia 2020 jest kontynuacja ponad stuletniej tradycji obecności misjonarzy z Polski na Czarnym Lądzie. W Kasisi pracują na farmie i w domu dziecka. Zanim wyjadą na misje, zbierają fundusze na wsparcie tamtejszej misji. Kraje, w których już od wielu lat znajduje się najwięcej polskich misjonarzy, to: Kamerun - 109, Zambia - 63, Tanzania - 60, Madagaskar - 47, Republika Południowej Afryki - 40, Republika Centralnej Afryki - 38 i Rwanda - 29. W Afryce i na Madagaskarze przebywa 73 księży diecezjalnych, 291 zakonników, 349 sióstr zakonnych i 17 osób świeckich.
Koncert3

Z regionu Kujaw i Pomorza w Zambii pochodzą m.in.: s. Mariola Mierzejewska, charyzmatyczna dyrektor kierująca domem dziecka w Kasisi, o. Józef Matyjek SJ, wikariusz w parafii Kasisi, ks. Wojciech Łapczyński (diec. toruńska) pracujący w Chingombe i ks. Krzysztof Mróz (diec. pelpińska) z Lusaki. W Kasisi, gdzie tuż po wojnie trafił o. Adam Kozłowiecki SJ, pracują też polscy jezuici: o. Tadeusz Świderski SJ (przełożony misji) i o. Jakub Rostworowski SJ (proboszcz). W domu dziecka s. Mariolę wspierają polskie siostry ze Zgromadzenia Służebniczek NMP ze Starej Wsi k. Brzozowa.
Koncert4

Koncert z 26 maja b.r. odbił się sporym echem w mediach lokalnych a Kujawsko-Pomorska e-Szkoła Edupolis z dumą reklamowała go jako jej pierwszą akcję charytatywną.

edupolis.pl/e-learnig
Koncert5

Grzegorz Dobroczyński SJ
aktualizacja:
Copyright (c) by Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu 2020